2 HAFTADA 2000 YÖKDİL KELİMESİ ÖĞRENİN. (Fen, Sosyal ve Sağlık Alanına Özel Kelimeler)

2 HAFTADA 2000 YÖKDİL KELİMESİ ÖĞRENİN. (Fen, Sosyal ve Sağlık Alanına Özel Kelimeler)

2 HAFTADA 2000 YÖKDİL KELİMESİ ÖĞRENİN.  (Fen, Sosyal ve Sağlık Alanına Özel Kelimeler)

2 HAFTADA 2000 YÖKDİL KELİMESİ ÖĞRENİN. (Fen, Sosyal ve Sağlık Alanına Özel Kelimeler)

YÖKDİL okuma, kelime ve gramer ağırlıklı bir sınav ve bu sınavda başarılı olmanın temel şartlarından biri de kelime bilgisi. Her ne kadar YÖKDİL sınavında hazırlanan birçok kişinin başı kelime öğrenmeyle dertte olasa da aslında bu o kadar da zor değil. Bu makalemizde yaklaşık 15 yıldır sürekli geliştirerek tüm İngilizce eğitimlerimizde kullandığımız sanal zeka tabanlı ve hafıza tekniklerinin kullanıldığı kelime öğretme sistemimizden bahsedeceğiz. Uyguladığımız yöntemle çok kısa sürede 2000 YÖKDİL kelimesini kalıcı bir şekilde öğrenebileceksiniz. Üstelik fen, sosyal ve sağlık alanlarına özel kelime listeleri ile.

Bu makalemizde yaklaşık 15 yıldır sürekli geliştirerek tüm İngilizce eğitimlerimizde kullandığımız sanal zeka tabanlı ve hafıza tekniklerinin kullanıldığı kelime öğretme sistemimizden bahsedeceğiz. Uyguladığımız yöntemle çok kısa sürede binlerce YÖKDİL kelimesini kalıcı bir şekilde öğrenebileceksiniz. 

SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLARAK YÖKDİL KELİMELERİNİ ÖĞRENMEYE HEMEN BAŞLAYABİLİRSİNİZ.

 

YÖKDİL SINAVINDA EN ÇOK ÇIKAN ÖZEL SEÇİLMİŞ KELİME LİSTELERİ

YÖKDİL 3 farklı alanda yapılıyor. Sınava fen, sosyal ve sağlık alanlarından hangisinden girecekseniz o alana yönelik kelimeleri öğrenmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Eğitimimizde Fen, sosyal ve sağlık alanlarında en fazla çıkan kelimeler ayrı ayrı planlanmıştır.  Gireceğiniz alanda en fazla çıkan kelimeler her bir ünitede 40 kelime olmak üzere ünitelere ayrılmıştır. Her ünitede ise 10 farklı bölümle bu kelimeler öğretilmektedir. Şimdi etkinlikleri inceleyelim.

PUT UP

HER KELİME İÇİN 10 FARKLI MODÜL

Her öğrencinin farklı öğrenme stilleri vardır. Görsel öğrenenler, işitsel öğrenenler, hafıza teknikleriyle öğrenenler, yazarak öğrenenler... Bu listeyi uzatabiliriz. Siz farkında olmasanız da mutlaka bir öğrenme stiliniz vardır ve bu stil size en kısa sürede maksimum öğrenme verimi sunar. YÖKDİL kelime eğitimimizde farklı öğrenme stillerindeki kullanıcıları düşünerek her kelimeyi 10 farklı etkinlikle öğretiyoruz. Görsel ve işitsel kelime eğitiminden tutunda, hafıza tekniklerine göre kelime hikayelerine, kelime alıştırmalarından kelime oyunlarına kadar birçok farklı öğrenme etkinliği bulunuyor. Bu sayede her bir kelime modülünde sadece 5 dakika çalışarak kısa sürede yüzlerce kelime öğrenebiliyorsunuz. Günde yaklaşık 3 saatlik bir çalışmayla 2 haftada 2000 YÖKDİL kelimesini kalıcı bir şekilde öğrenebileceksiniz.

 

1. GÖRSEL VE İŞİTSEL KELİME ÖĞRENME

Bu bölüm kelimeyle ilk tanıştığınız bölümdür. Öncelikle kelimenin anlamı, telaffuzu, İngilizce örnek cümle ve çevirisi verilir. Yaklaşık 5 dakika içerisinde 40 kelimeyi kısaca tanıyoruz bu bölümde ve 2. bölüme geçiyoruz.

 

2. DİNLEYEREK KELİME ÖĞRENME

Bu bölümde 40 kelimenin tamamının hafıza tekniklerine göre hikayelerini dinleyeceksiniz. Gerçekten çok eğlenceli ve akılda kalıcı çağrışımlarla uzun süreli öğrenmeye katkı sunacak bir bölüm.

Dinleyerek kelime öğrenme

 

3. KELİME EŞLEŞTİRME (TÜRKÇEDEN İNGİLİZCEYE)

Bu bölümden itibaren alıştırmalarımız başlıyor. Türkçesi verilen kelimelerin İngilizcesini buluyorsunuz. Yaklaşık 5 dakika boyunca beşerli gruplar halinde soruları yanıtlıyoruz. 

kelime eşleştirme 1

 

4. KELİME EŞLEŞTİRME (İNGİLİZCEDEN TÜRKÇEYE)

5 dakika boyunca İngilizcesi verilen kelimenin Türkçesini buluyoruz. 

kelime eşleştirme 2

 

5. KELİMENİN ANLAMINI ÇIKARMA

İngilizce kelime öğrenmede kelimeyi cümle içerisinde kullanarak öğrenmek çok kullanılan ve etkili bir yöntemdir. Bu bölümde İngilizce cümle içerisinde işaretlenmiş kelimenin Türkçesini buluyoruz. Aynı zamanda kelimenin Türkçe cümle içerisindeki yerini de görüyoruz. Bu bölümü de 5 dakika çalışmamız yeterli olacaktır. 

kelimenin anlamını çıkarma

 

6. BOŞLUĞA UYGUN KELİMEYİ BULMA

Bu bölümde de kelimenin cümle içerisindeki yerini görüyoruz. Bu kez Türkçe anlamı verilen kelimenin İngilizcesini buluyoruz. 5 dakikalık bir çalışma yeterli olacaktır. Bu aşamaya geldiğinizde artık birçok kelimeyi öğrendiğinizi göreceksiniz. Ama hala etkinlikler bitmedi. Devam ediyoruz.

Boşluğa uygun kelimeyi bulma

 

7. HIZ TESTİ

3 saniye boyunca size verilen kelimenin anlamını hatırlamaya çalışıyorsunuz. Daha sonra anlamı verilen kelimeyi doğru hatırlayıp hatırlamadığınızı işaretliyorsunuz. 

hız testi

 

8. TRUE & FALSE (DOĞRU & YANLIŞ)

Ekranda verilen kelime ve Türkçe anlamının doğru olup olmadığını işaretlemeni yeterli. Maksimum 5 dakikalık bir çalışma yeterli olacaktır.

doğru yanlış

 

9. QUIZMASTER

Bu bölümde İngilizce verilen kelimenin anlamı olabilecek seçenekler aşağıda veriliyor. Amaç ilk seferde doğru cevabı bulabilmek. Bu bölümle birlikte artık tüm alıştırmalarımızı tamamladık. Yaklaşık 45 dakikalık bir çalışmayla 40 adet YÖKDİL kelimesini kalıcı bir şekilde öğrendiğinizi göreceksiniz.

test

 

10. KELİME LİSTESİ

Öğrenmiş olduğumuz kelime listesinin çıktısını alarak dosyamıza ekliyoruz. Ünitelerde ilerledikçe elimizde ünite ünite tamamı YÖKDİL kelimelerinden oluşan çok değerli bir kaynak bulunacak. Ayrıca boş zamanlarımızda bu listelere de göz atabileceğiz.

kelime listesi

 

SANAL ZEKA  SAYESİNDE ÖĞRENME DÜZEYİNİZİ TAKİP EDİN.

YÖKDİL kelime sistemimizde sanal zeka alt yapısı kullanılır. Alıştırmalarda yanlış cevapladığınız kelimeler daha fazla kaşınıza gelir. Vermiş olduğunuz tüm cevapların kelime bazlı istatistikleri tutulur. Doğru cevaplarınız belli bir orana çıktığında sistem o kelimeyi öğrenilen kelimelere aktarır. Ekranda sürekli öğrenilen kelimelerinizin durumunu takip edebilirsiniz.

Ayrıca zorlandığınız kelimeleri işaretleyerek bu kelimelerden üniteler oluşturabilirsiniz. Bu sayede sadece kendi belirlediğiniz kelimelerle alıştırmalarınızı yapabilirsiniz.

 

SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLARAK YÖKDİL KELİMELERİNİ ÖĞRENMEYE HEMEN BAŞLAYABİLİRSİNİZ.

 

 
Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

yokdil Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!