e-YÖKDİL SINAVI HAKKINDA HER ŞEY - Detaylı e-Yökdil Rehberi

e-YÖKDİL SINAVI HAKKINDA HER ŞEY - Detaylı e-Yökdil Rehberi

e-YÖKDİL SINAVI HAKKINDA HER ŞEY - Detaylı e-Yökdil Rehberi

e-YÖKDİL SINAVI HAKKINDA HER ŞEY - Detaylı e-Yökdil Rehberi

ÖSYM başkanı Halis Aygün Eylül 2021 tarihinde yapıtığı açıklamada, adayların yeni taleplerini takip ettiklerini ve bunları gerçekleştirmek için çalıştıklarını belirterek;

"Hedeflerimizden biri de elektronik sınav sayısını ve çeşitliliğini artırmak. Bu kapsamda YÖKDİL sınavını basılı ortamda gerçekleştirmeye devam ederken aynı zamanda elektronik ortamda da uygulamayı planlıyoruz. e-YÖKDİL için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki yıl e-YÖKDİL'i elektronik sınav merkezlerimizde uygulamaya başlayacağız."

dedi. Bu açıklamanın ardından 2022 yılı sınav takviminde e-YÖKDİL sınavlarının yerini alacağına hemen hemen kesin gözüyle bakılıyor. Bu yazımızda e-YÖKDİL sınavı hakkında merak edilenleri detaylı bir şekilde ele alacağız.

 

e-YÖKDİL NEDİR?

ÖSYM her yıl 2 adet YDS'nin yanında Ankara, İstanbul, İzmir, Adana gibi e-sınav merkezlerinde yaklaşık 10 adet e-YDS gerçekleştiriyor. e-YDS sınav süresi, soru sayısı, soru tipleri açısından birebir YDS ile aynı. Sadece uygulanış biçimi farklılık gösteriyor. e-YDS sadece Ankara, İstanbul, İzmir, Adana gibi e-sınav merkezlerinde bilgisayar başında gerçekleştiriliyor. Bundan dolayı sınırlı kontenjanı bulunuyor ve sınav sonucu da sınavın olduğu günün gecesi açıklanıyor. Kağıt üzerindeki YDS'yi kaçıran adaylar için her ay böyle bir sınavın olması adaylar için büyük bir fırsat.

e-YÖKDİL hakkında henüz detaylı açıklamalar yapılmasa da e-YDS'de olduğu gibi YÖKDİL sınavının Ankara, İstanbul, İzmir, Adana gibi e-sınav merkezlerinde bilgisayar başında gerçekleştirilen versiyonu olacağı açık. Soru sayısı, sınav süresi ve soru tipleri açısından bir fark olacağını düşünmüyoruz. Senede kaç defa olacağı konusu ise ÖSYM tarafından 2022 sınav takvimi açıklandığında netlik kazanacak. Artık adaylar sadece senede 2 defa YÖKDİL tarihini beklemek zorunda kalmayacak. e-YÖKDİL sayesinde senede birçok kez bilgisayar başında YÖKDİL sınavına girme imkanı kazanacak.

PUT UP

e-YÖKDİL SORU SAYISI VE SINAV SÜRESİ

Sınav süresi ve soru sayısı açısından birebir YÖKDİL sınavıyla aynı olacağını düşünüyoruz. ÖSYM resmi açıklamayı yaptıktan sonra detayları burada paylaşacağız.

 

2022 E-YÖKDİL SINAV TAKVİMİ

ÖSYM tarafından 2022 sınav takvimi açıklandığında e-YÖKDİL sınavının kaç tane ve hangi tarihlerde gerçekleşeceği netlik kazanacak. e-YDS'nin senede 10 adet yapıldığı düşünülürse e-YÖKDİL sınavının da buna yakın bir sayıda gerçekleştirileceğini düşünüyoruz. ÖSYM tarafından 2022 e-YÖKDİL sınav tarihleri açkıklandığında sayfamızda yer vereceğiz.

 

e-YÖKDİL SINAV ÜCRETİ

e-YDS'nin ücretinin YDS ücretinin 2 katı olduğu düşünülürse e-YÖKDİL için de buna benzer bir uygulama olacağını düşünüyoruz.

 

 

 

 

 
Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

yokdil Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!