YÖKDİL sınavı hangi illerde yapılıyor?

YÖKDİL sınavı hangi illerde yapılıyor?

YÖKDİL (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı) Türkiye'nin birçok ilinde düzenlenmektedir. Ancak hangi illerde sınavın gerçekleştirileceği, sınavın tarihine ve dönemine göre değişebilir.

Genel olarak büyük şehirlerde ve üniversitelerin bulunduğu birçok ilde YÖKDİL sınavına ev sahipliği yapılır. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Gaziantep, Konya, Eskişehir, Samsun, Trabzon, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri gibi büyük ve üniversitelerin yoğun olduğu şehirlerde sınav genellikle düzenlenir.

Ancak hangi illerde sınavın gerçekleştirileceğine dair kesin bilgiye ulaşmak için, ilgili sınav dönemine ait YÖKDİL başvuru kılavuzunu ya da YÖKDİL'in resmi web sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Bu kaynaklar, sınavın hangi tarihlerde ve hangi illerde yapılacağına dair en güncel ve doğru bilgiyi sunar.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

yokdil Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!