YÖKDİL nedir ne işe yarar?

YÖKDİL nedir ne işe yarar?

YÖKDİL, Türkiye'de yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve okutman gibi akademik kadrolara başvuracak adayların yabancı dil bilgisi seviyesini ölçmek amacıyla yapılan bir sınavdır. Ayrıca lisansüstü eğitim (yüksek lisans, doktora) ve doçentlik başvurularında da yabancı dil yeterliliği kanıtlamak için kullanılır. YÖKDİL, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenir ve genellikle her yıl iki kez olmak üzere ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde yapılır. Sınavda İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde yeterlilik ölçülür. YÖKDİL sınavında okuma, dinleme ve dil bilgisi olmak üzere üç farklı bölüm bulunur. Sınav sonucunda adayların dil yeterlilikleri 100 üzerinden bir puanla ifade edilir. Bu puan, başvurulan akademik kadro veya eğitim programına göre belirlenen bir asgari dil yeterlilik puanının üzerinde olmalıdır.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

yokdil Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!