YÖKDİL mi daha kolay YDS mi?

YÖKDİL mi daha kolay YDS mi?

Her iki sınav da İngilizce dil yeterliliğini ölçmek için kullanılır ancak formatları ve amaçları biraz farklıdır. YDS, genellikle akademik kariyer yapmayı planlayan veya kamu kuruluşlarında çalışmayı hedefleyen kişiler tarafından tercih edilir. Sınav daha çok dil bilgisini ve çeviri yeteneğini ölçer. Bu nedenle, kelime dağarcığı geniş olan ve dil bilgisinde güçlü olan kişiler için daha uygun olabilir. YÖKDİL ise daha çok akademik kariyer yapmayı planlayan kişilere yöneliktir. Sınavın içeriği genellikle akademik metinlerden oluşur. Bu nedenle, akademik İngilizceye aşina olan ve bu tür metinleri anlama ve analiz etme yeteneği olan kişiler için daha uygun olabilir. Hangi sınavın daha kolay olduğunu söylemek zordur çünkü bu, kişinin İngilizce dil becerilerine, deneyimine ve hedeflerine bağlıdır. Her iki sınavı da başarıyla geçmek için geniş bir kelime dağarcığına, iyi bir dil bilgisine ve mükemmel okuma anlama becerilerine ihtiyaç vardır. Bu nedenle, hangi sınavın sizin için daha uygun olduğunu belirlemek için kendi dil becerilerinizi ve hedeflerinizi değerlendirmeniz önemlidir.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

yokdil Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!