YÖKDİL de hangi alan seçilmeli?

YÖKDİL de hangi alan seçilmeli?

YÖKDİL sınavına girecek bir kişinin hangi alanı seçeceği tamamen kendi uzmanlık alanına ve hangi alanda yüksek öğrenim görmek istediğine bağlıdır. YÖKDİL sınavı fen bilimleri, sağlık bilimleri ve sosyal bilimler olmak üzere üç farklı alanda düzenlenmektedir. Eğer tıp, eczacılık gibi sağlık bilimleri alanında bir yüksek lisans veya doktora programına başvurmayı düşünüyorsanız, sağlık bilimleri alanını seçmelisiniz. Eğer mühendislik, fizik, kimya gibi fen bilimleri alanında bir program düşünüyorsanız fen bilimleri; eğer psikoloji, sosyoloji, tarih, edebiyat gibi bir alanda ilerlemek istiyorsanız da sosyal bilimleri seçmelisiniz. Her alanın kendi içinde belirli konu başlıkları ve kelime dağarcığı bulunmaktadır ve sınavda bu alanlara özgü sorular sorulmaktadır.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

yokdil Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!