E-YÖKDİL nasil oluyor?

E-YÖKDİL nasil oluyor?

YÖKDİL, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen bir dil yeterlilik sınavıdır. E-YÖKDİL ise bu sınavın elektronik ortamda yapılan versiyonudur. E-YÖKDİL sınavı, genellikle YÖK tarafından belirlenen üniversitelerin bilgisayar laboratuvarlarında gerçekleştirilir. Sınavda genellikle dil bilgisi, kelime bilgisi, okuduğunu anlama ve dil bilgisi ile ilgili sorular yer alır. E-YÖKDİL sınavına girebilmek için öncelikle YÖK'ün belirlediği tarihlerde online başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru işlemleri YÖKDİL resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilir. Başvuru ücreti, belirlenen bankalara yatırılır. Sınav tarihi geldiğinde, belirtilen saatte belirtilen sınav merkezinde bulunmanız gerekmektedir. Sınav genellikle 180 dakika sürer ve 80 sorudan oluşur. Sınav sonuçları genellikle sınav tarihinden birkaç hafta sonra açıklanır. E-YÖKDİL sınavının sonuçları, yüksek lisans, doktora, doçentlik başvuruları ve YÖK tarafından düzenlenen diğer akademik sınavlarda dil yeterlilik belgesi olarak kabul edilir. Ayrıca birçok üniversite, akademik personel alımlarında ve bazı bölümlere öğrenci kabulünde de E-YÖKDİL sınav sonuçlarını kabul etmektedir.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

yokdil Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!