YÖKDİL'E HANGİ SORU İLE BAŞLANMALI?

YÖKDİL'E HANGİ SORU İLE BAŞLANMALI?

YÖKDİL'E HANGİ SORU İLE BAŞLANMALI?

YÖKDİL'E HANGİ SORU İLE BAŞLANMALI?

Bize oldukça fazla gelen bir sorunun cevabını arayacağız bu makalemizde. 

Yökdil'e ilk hangi soruyla başlamalıyım?

Bu sorunun elbette tek bir cevabı yok. Daha önce YÖKDİL sınavına girdiyseniz elbette sizin de bir stratejiniz olmuştur. Normal sınavdaki soru sıralamasını takip ettini ya da kendinizi güçlü hissettiğiniz bölümlerle başladınız. Bu konuyu birçok farklı bakış açısıyla inceleyebiliriz. Biz en sağlıklı kriterin sınava girecek adayın mevcut İngilizce seviyesi ve hedeflediği puan olduğunu düşünüyoruz.

PUT UP

SEVİYEM BAŞLANGIÇ VE 50-60 BANDINI HEDEFLİYORUM.

Seviyeniz 50-60 bandı ise ve başlangıç seviyesinde iseniz önceliği okuduğunu anlama ve paragraf analizi gerektiren sorular yerine daha çok gramer bilgisi ve teknikle yapılabilecek sorulara vermenizde fayda var. Sonuça 80 sorudan 40 - 45 doğru hefefliyoruz. Bizi en kısa ve garanti yoldan bu doğru sayısına götürecek soru tiplerine öncelik verebiliriz.

Tense, bağlaç ve diğer gramer sorularını önzelikle çözüp ardından kelime sorularıyla devam edebilirsiniz. Reading (okuma) sorularını en sona bırakmanızda fayda var. Reading bölümü geniş kelime haznesi ve paragraf analizi gerektiren ve nispeten zor bir bölümdür. Solayısıyla bu bölümü en sona bırakmalıyız. Ayrıca reading sorularına sıra geldiğinde gerekirse hızlı bir göz gezdirdikten sonra kolay okuma parçalarını çözerek başlamalıyız. Felsefi ve soyut kavramların geçtiği okuma parçalarının yerine daha somut ve dil olarak daha kolay okuma parçalarına öncelik vermeliyiz.

Gramer ve kelime sorularının ardından çeviri sorularını çözerek devam edebilrisiniz. Çeviriden sonra cümle tamamlama ve akışı bozan cümle sorularına öncelik verebilirsiniz.

 

SEVİYEM İYİ 80-100 BANDINI HEDEFLİYORUM.

Bu grupta iseniz belki de defalarca bu sınava girdiniz, uzun zamandır dil eğitimi alıyor ve bu sınava hazırlanıyorsunuz. Aslında ne istediğini bilen, zayıf ve güçlü yanlarının farkında olan bir adaysınız. Bu puan aralığını hedefleyenler için bir sorunun bile çok önemli olduğunu belirtmeye gere yok sanırım. Göz ardı edilecek soru sayısı çok az. Zaman kısıtlı. 

İlk olarak sınavın başındaki kelime, gramer sorularını hızlı bir şekilde çözdükten sonra doğrudan reading (okuma) bölümüne geçebilirsiniz. Zihniniz yorulmadan dinç bir şekilde paragrafları daha kolay anlayabilir ve yoğunlaşabilirsiniz. Dolayısıyla reading sorularını öne almak size avantaj sağlayabilir. Diğer soru tiplerini ise reading bölümünün ardından dilediğiniz sırayla çözebilirsiniz.

 
Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

yokdil Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!