YDS ve YÖKDİL aynı mı?

YDS ve YÖKDİL aynı mı?

Hayır, YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı) ve YÖKDİL (Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı) aynı sınav değillerdir. Her ikisi de Türkiye'de yabancı dil yeterliliğini ölçmek için kullanılan sınavlar olmasına rağmen, farklı kurumlar tarafından düzenlenirler ve farklı amaçlarla kullanılırlar. YDS, ÖSYM tarafından düzenlenir ve genellikle akademik kariyer yapmayı planlayan veya kamu kurumlarında çalışmayı hedefleyen kişiler tarafından tercih edilir. YDS, genellikle daha teknik ve akademik dil bilgisini ölçer. YÖKDİL ise YÖK tarafından düzenlenir ve genellikle yükseköğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilir. YÖKDİL sınavı, genel dil yeterliliğini ölçer ve akademik dil bilgisine odaklanmaktadır. Her iki sınav da genellikle İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde düzenlenir. Ancak, hangi sınavın verileceğine karar verirken, sınavın amacını ve hangi kurumların hangi sınavı kabul ettiğini dikkate almak önemlidir.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

yokdil Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!